Věčná pohádka

Každý člověk, kdo někdy navštívil Český Krumlov potvrdí, že v jeho úzkých uličkách se budete někdy cítit, jako byste se setkání v jiném století. Existuje jen málo měst, které si zachovaly do dnešní doby jejich středověké a Renesanční vzhled a klidnou atmosféru těžko popsat. Město, kterému dominuje hrad a impozantní hrad, je strážcem, až dnes z mnoha dávných tajemství –najdete tam němé svědky dávných příběhů na každém kroku. Například, ty, kteří jsou ve spojení s jedním z nejmocnějších šlechtických rodin starý s pětilistou růží v erbu. Tato rodina žila v místní hrad tři století a obrátil ji do nádherné Renesanční majetku, který měl být roven Královské Prahy.

Za vlády Posledních Rožmberků, Viléma z Rožmberka a Pierre Vok, Krumlov těší nebývalé kulturní rozvoj a také se stala domovem legendárních osobností s turbulentní Osud. Alchymista Císaře Rudolfa II., Edward kelley, pracoval zde na svém velkém díle, v jeho tajné laboratoři ve službě Williama a snažil se transformovat různých látek do zlata a stříbra s pomocí elixírů. Dnes, tajemné nápisy na fasády sgraffite Velké Věži hradu nejsou jediní svědčit pro přítomnost těchto mužů a zmizel „řemeslo“.

Hostince ve staré sklepy připomínají nám z dávných dob, kde si můžete vychutnat autentické středověké hostiny a chuť nejlepších českých piv. Každý rok v červnu, Renesanční duch se probouzí v plné výši, když celé město je animovaný na tři dny do rytmu Rytířského turnaje, šerm ukazuje, lomoz řemeslné trhy a vrcholí v grandiózní průvod historických osobností a Rytířů na koních.

Umění pozastavena času

Z hlavních chodů, narazíte na klidná místa, připomínající ne tak vzdálené časy. Jedním z nich je Seidl fotografický workshop. Jeden krok a budete cestovat zpět do doby, kdy tvorba fotografického obrazu byl jako malé dobrodružství. Je to, jako kdyby mistr fotograf opustil dílnu chvíli dříve, zvětšovací přístroje, ale také historické vybavení zůstalo ve své původní místo. Místní archivy obsahují až 140.000 skleněných desek, na nichž Krumlov na počátku 20. století ožívá.