Relaxace uprostřed hor

Na Beskydes mají jedinečné kouzlo. Harmonické přírody hladí duši a nabízí velkorysý prostor pro odpočinek a relaxaci.

V tomto kraji lesů, vodopády, léčivé prameny a kamenných památek, sny mohou přijít pravda.

V Beskydes budete odvozují svou energii z nedotčené krásy přírody, jedinečný vztah s lidové tradice, architektura a pohostinnost jeho obyvatel. Zde najdete pestrou nabídku pro cestovní ruch, od ochutnávky regionálních specialit pro chvíle rozjímání a meditaci.

Díky přátelské atmosféře Beskydes, budete zapomenout na všechny vaše každodenní starosti a bude provádět pouze okamžiky, které zůstanou vyryté na dlouhou dobu v paměti a srdce.

Volání poustevníci

Na Pustevny Horské sedlo je jedním z nejznámějších horských středisek Beskydes. Jeho jméno pochází ze skutečnosti, že poustevníci žili v Beskydes v 18. a 19. století. Vypráví příběh o synovi tkalce, kteří si koupili post-mortem míru jeho otec je velký rybář tím, že žije jako poustevník nebo francouzský princ, který si vybral, aby se stal poustevníkem. Poslední poustevník zemřel v roce 1874. Na konci 19. století, stavba začala v Pustevny-Šumná, Tanečnice, Libušín nebo Maměnka. Soubor těchto secesních staveb, je součástí vzácné architektonické památky a přidává na Pustevny jeho nenahraditelný vzhled.

Saluez le Dieu païen de l’abondance

Na cestě z Pusteven na Radhošť budete tváří v tvář se sochou pohanského boha úrody s býčí hlavou a Roh hojnosti. Tento impozantní socha je dílem Albín Polášek, sochař, narodil se v regionu v roce 1930 a věnoval obyvatelům regionu. Radegast je jedním z nejznámějších symbolů Beskydes a jeho jméno je také to, že místní pivo. Na Beskydes jsou také známé pro svou gastronomii – obří koláče zvané “frgále”, pevné bílé zelí polévka zvaná “kyselica” a polévka z hřiště a sušené švestky zvané “štědračka”, ovčí sýr, místní švestka alkohol nebo lahodné “Štramberské uši” sladké (Stramsbrske uši – ucho ve tvaru pečivo připomínající války proti Turkům).

Muzeum lidových tradic pod širým nebem

Na úpatí hory Radhošť leží město Rožnov pod Radhoštěm, kde nejstarší přírodní muzeum ve střední Evropě na vás čeká – “skanzen”, s jeho jedinečnou výstavu tradiční architektury Walachie (Moravských) městech a vesnicích. Pokud chcete vidět přírodu z výše, ujistěte se, že vylézt na Jurkovič rozhlednu. Tento klenot Populární secese je považována za nejkrásnější dřevěné rozhledny na Moravě. Ta Šipka jeskyně, která v minulosti byl používán jako úkryt pro volně žijící zvířata a pravěcí lovci, nebo Bučací vodopád bude probudit svou fantazii. Kaskády říčky Satině jsou ještě slavnější. Malebné horské městečko Štramberk je nazýváno Moravské vyrovnání ” Moravský Betlem “. Pod vrchol Lysé hoře najdete kamenné mohyle, která je považována za symbol vlastenectví, statečnosti a přátelství. To zabírá 40 metrů čtverečních a dosahuje výšky 4 metrů. Mohyla tvořená kameny z různých koutů světa, neustále roste. Tam je také malý Kámen od astronauta Armstronga.

Léčivou sílu sirných vodních zdrojů

Sirné prameny jsou přírodní jev. Ve vzdálených dobách byly často využívány pro své léčebné síly, a z tohoto důvodu jsou postaveny termální lázně. A dnes je třeba se zastavit a v těchto vzácných místech. Zakysanou jaře Beskydes do Bíla, s názvem “Smradlavá” (smrad) je považována za nejkrásnější. Typický zápach sirovodíku řekne, že jste na správném místě. Díky své unikátní chemické složení vody má blahodárné účinky na žaludeční problémy, bolesti kloubů a kožní onemocnění. Malý dřevěný most přes potok vede ke zdroji, vedle kterého je přístřešek a malé lavice, vytváří výjimečné místo pro odpočinek, pohoda a obdiv přírodní léčivé schopnosti.